قم | مرکز همایش های غدیر | 1400/03/23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی، حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی در جلسه شورای مدیران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تبریک ایام دهه کرامت، مباحثی از تاریخ اندیشه سیاسی تشیع را مورد توجه قرار داد و گفت: اندیشه سیاسی شیعه سه مقطع اصلی دارد که شامل «زمان حضور معصومین(ع)»، «زمان غیبت تا تقریباً دوران مشروطیت» و «زمان مواجهه علما و جامعه ما با مدرنیته و دوران بعد از مشروطیت تا حال حاضر» است.

دیدار مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه با حجت الاسلام و المسلمین استاد احمد واعظی | 1400/01/26

حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی با اشاره به اینکه ابتهاج و رضایت از وضع موجود مانع از واقع بینی می شود، بر ضرورت تربیت مبلغان فعال در عرصه بین الملل تأکید کرد.

آیین افتتاح نمایشگاه دائمی و استودیوی آموزش‌های مجازی مرکز آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم | 99/11/21

ما اعمال خوب و خیر زیاد داریم، اما عمل صالح چیست؟ عمل صالح آن است که فردی حسب آن توانمندی ها و نعمت هایی که خدا به وی عطا کرده، در آن مسیر ایفای نقش کند. معنویت در این نیست که کارها را رها کنیم و به گوشه ای پناه ببریم و صرفا نماز بخوانیم، بلکه انجام خدمات دینی و اجتماعی معنویت است و اینها شکر و ذکر الله است، به شرط آن که خداوند به ما عنایت کند که به حضرت حق توجه داشته باشیم و نیت خود را درست کرده و برای خدا کار کنیم.

مرکز همایش های غدیر | 99/10/21

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که علامه مصباح ها و سردار سلیمانی ها سرمایه های وجودی فرهنگ ما هستند، گفت: شخصیتی مانند آیت الله مصباح یزدی، برای جامعه و حوزه های علمیه و حتی اگر کسانی با مشی سیاسی و برخی موضع گیری های ایشان هم مخالف باشند، درس آموز است.

آیین تجلیل از برترین‌های پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی | 99/09/24

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که برای پژوهش خود باید لبه کاربردی و راهبردی قرار دهیم، گفت: باید از طریق ارتباط گیری به دنبال آن بود که پژوهش ها چطور می تواند در قانون گذاری، مدیریت و برنامه ریزی کشور وارد شود.

قم | ۱۳۹۹/۸/۱۱

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن بیان اهداف دشمنان از اقدامات موهنانه نسبت به پیامبر اسلام گفت: رشد اسلام گرایی، منشأ جسارت کشورهای غربی به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) است و با این توهین ها چهره بدون رتوش غرب هر روز رسواتر می شود.

دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای استان قم با حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تأکید بر ضرورت انجام کار ماندگار در عرصه شهید و شهادت تصریح کرد: در رابطه با شهدا و بسط فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا مسأله کمیت مهم نیست، بلکه کار کیفی و ماندگار از اهمیت بیشتری برخوردار است. در مسأله تبیین فرهنگ شهادت باید از کمیت گرایی محض فاصله گرفت. فرهنگ شهادت با به خدمت گرفتن زبان هنر می تواند در اذهان و قلوب رسوخ کند...

کتاب هرمنوتیک حقوقی به قلم حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی
افتتاحیه اولین همایش ملی معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها | 99/06/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی در همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» که به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی و قطب تعمیق ایمان دینی و مقابله با جریان ها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با بیان این که بحث معنویت های نوظهور، یک پدیده فراملی می باشد، اظهار داشت: این مسأله صرفاً اختصاص به جامعه ما ندارد و بسیار متنوع است؛ بیش از چهار هزار نحله مختلف را احصا کرده اند که در این زمینه ها بروز و ظهور و فعالیت دارند.

انتشار کتاب «زبان فقه و حقوق» به قلم حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی

فقه و حقوق اگرچه دانشی هنجاری و مربوط به هدایت و تنظیم رفتارها و مناسبات انسانی است و در فقه، افزون بر این، هدایت رفتار عبادی را نیز بر عهده دارد، امّا مانند هر قلمروی دانشی دیگر موضوع تأملات فلسفی نیز قرار می‌گیرد.