نشست هم اندیشی یاوران غدیر-خوزستان 97/05/28

 

بسم الله الرحمن الرحیم

و الصلاه و السلام علی سیدنا محمد (ص) و آله الطیبین الطاهرین المعصومین (ع)، السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خدا را شاکر هستیم که در این جمع صمیمی که حول محور ولایت و ادای دین به ساحت مقدس علوی تشکیل شده است خدمت برسیم و ما هم بتوانیم نقش و سهمی داشته باشیم. اساس دین و اسلام ما رکن رکینش توحید و ولایت معصومین (ع) است و إن شاء الله الرحمن شما که هر کدام نقشی را در قضیه غدیر و دهه ولایت به عهده می گیرید إن شاء الله خداوند از شما قبول کند.

اختتامیه همایش بین المللی دین، فرهنگ و فن آوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی، حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی در اختتامیه همایش بین المللی دین، فرهنگ و فن آوری بیان کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آغاز سخن، اعیاد نورانیه را خدمت همه عزیزان تبریک عرض می کنم مخصوصاً عید در پیش، نیمه شعبان، میلاد مسعود آقا و مولایمان امام زمان (عج) که امیدواریم همه ما در مسیر خدمت به دینشان موفق باشیم و إن شاءالله مشمول عنایات و تفضلات حضرت باشیم. چون وقت محدود و بحث مان گسترده است، از طرفی هم جمع فرهیخته و اهل فضل و دانش است لهذا خیلی به اجمال و گذاره وار مطالبی را عرض می کنم.

در گفت وگو با حجت الاسلام والمسلمين واعظي بررسي شد:

مساله محوري و دستاوردهاي اجراي طرح قطب هاي فکري فرهنگي در دفتر تبليغات اسلامي حوزه علمیه قم/ تاکيد رهبر معظم انقلاب بر اجراي دقيق طرح تحول

رييس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، رويکرد مساله محوري و نتايج اجراي طرح قطب هاي فکري فرهنگي در اين دفتر را تبيين کرد.

اختتامیه دومین کنگره ملی شعر اهل بیت(ع)

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی رابطه انسان ها با اهل بیت(ع) را بر مدار محبت دانست و گفت: شاعران آیینی در فرایند اثبات سند حقانیت اسلام سهیم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی احمد واعظی، حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی، در اختتامیه دومین کنگره ملی شعر اهل بیت(ع) که به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در شهرستان تربت جام برگزار شد، اظهار داشت: عنوان کنگره شعر اهل بیت(ع) است و نام اهل بیت(ع) در فرهنگ ما مسلمین با محبت گره خورده است.

سخنرانی در بیت حضرت امام خمینی (ره)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی، حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی در جمع مدیران و کارمندان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که در بیت حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت:

حجت الاسلام والمسلمین واعظی گفت: بطن و متن حوزه توجه جدی و رسمی به علوم انسانی اسلامی پیدا نکرده است، البته تک ستاره ها و یا بخش ها و نهادهایی هستند که در این زمینه مشغول فعالیت اند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی نگاه تأویلی به آیات قرآن را از جمله ابتکارات آیت الله معرفت برشمرد و تأکید کرد که این مسأله رویکرد اجتماعی ایشان به آیات قرآن را نشان می دهد.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: حوزه علمیه باید کار ویژه های روحانیت در جامعه را بررسی کند و در کنار راهبرد کلان نخبه گرایی، راهبرد تأمین نیازهای جامعه و نظام را نصب العین خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین استاد احمد واعظی، احمد واعظی هنر را فرهنگ ساز و تمدن ساز دانست و افزود: هنر می تواند در خدمت ارتقای فرهنگ دینی، تثبیت نمادها و رفتاردینی و تقویت ارزش های دینی قرار گیرد.