قم | مدرسه علمیه دارالشفاء | 1402.2.21

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در همایش بین المللی مهدویت و انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(ره) گفت: از جمله ویژگی های خاص این عالم برجسته، شیدایی و دلسوختگی نسبت به امام عصر(عج) و کار علمی فاخر و گسترده در زمینه مهدویت است.

رونمایی از نسخه آزمایشی پرتال اینترنتی آمنا با تمرکز بر حوزه مطالعات تمدنی | 1401.12.8

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی، حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی در مراسمی با حضور مدیران دفتر تبلیغات اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه ضمن هم اندیشی پیرامون «گذشته و آینده ی مطالعات تمدنی در ایران» از نسخه آزمایشی پرتال اینترنتی آمنا با تمرکز بر حوزه مطالعات تمدنی رونمایی شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات سازندگان این پرتال به بیان مقدمه‌ای تحلیلی در حوزه فرهنگ پرداخت و گفت: در حوزه مطالعات تمدنی پیشنهادی دارم که آن پیشنهاد متوقف بر یک مقدمه تحلیلی است. ابتدا یک بحث تحلیلی می کنم و سپس بر اساس آن، پیشنهادم را عرض می­کنم.

1401/11/05

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در نشست تأثیر مکتب فقهی امام خمینی بر فقه سیاسی شیعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین استاد احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فقه را در مستوای اداره کلان جامعه می بیند گفت: یعنی فقه و فقیه نه تنها عهده¬دار استنباط احکام فرعیه و تعیین حکم شرعی آحاد مردم است، بلکه فقه را در بستر حکمرانی و اداره جامعه باید دید. این تلقی از فقه مهمترین دستاورد حضرت امام در فقه سیاسی شیعه است. طبق تلقی امام از فقه، اسلام وجه سیاسی دارد و این یک اتفاق یا حادثه تاریخی نیست بلکه ذاتی اسلام است.

سلسله نشست های فصل تحول؛ گفتمان عدالت و معنویت | قم | 1400/10/30

استقرار عدالت در جامعه فرهنگ‌پیچ است؛ هر چه عدالت در جامعه گسترده‌تر باشد، زمینه ارتقای معنویت بیشتر فراهم می‌شود و رابطه عدالت و معنویت رابطه ای دوسویه است.

1400/08/14 | نشستی با حضور دبیران اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا

موفقیت جمهوری اسلامی در جنبه ایجابیِ مبارزه با استکبار جهانی را لازمه به زانو آمدن استکبار در برابر انقلاب دانست و گفت: روزی استکبار جهانی در مقابل این انقلاب و این ملت رشید به زانو در خواهد آمد که ما در آن جنبه ایجابی هم موفق شویم و با صِرف مبارزه سلبی منهای مبارزه ایجابی این اتفاق نخواهد افتاد.

اصفهان | مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حسن زاده آملی(ره) | 1400/07/08

علامه حسن زاده آملی رسالتی مسلط به کتب اصلی دانش‌های مختلف اسلامی و دایره‌المعارف متحرک نسبت به شاخه‌های مختلف معارف اسلامی بود.

اختتامیه همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و جهان اسلام» | قم 99/12/18

نیروی انسانی کارآمد، حُسن عملکرد دستگاه های متولی امر ارتباطات بین المللی و غنای محتوای تعامل، از جمله ابعاد رسالت حوزه و روحانیت در تعاملات بین المللی با جهان اسلام است.

افتتاحیه همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت | پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی | 99/12/12

شاید برخی فردیت های تک وجهی بتواند مبنای چینش عرصه زندگی قرار بگیرد، اما جاودانگی نفس در قالب فردیت ترکیبی می تواند مبنا قرار بگیرد.

99/09/27 | اختتامیه همایش (مجازی) علوم انسانی - اسلامی، پژوهش و فناوری

به دو دلیل مهم لازم است در ساحت حکمرانی و مدیریت کلان جامعه علاوه بر استمداد از فقه، به بهره برداری و استمداد از علوم انسانی معطوف به عرصه زندگی باشیم...