سخنرانی در جمع مبلغان استان خوزستان

بسم الله الرحمن الرحیم.
از چند جهت به آغاز سال نزدیک می شویم. .سال قمری و سال تحصیلی، چون سال تحصیلی هم با تبلیغ و محرم شروع می شود انشاءالله پر از خیر و برکت خواهد بود و عنایات حسینی شامل همه ما خواهد شد. سالی که با گریه بر مظلومیت اهل بیت(علیهم السلام) و ترویج دین و ترویج مکتب اهل بیت(علیهم السلام) شروع شود انشاءالله سال تحصیلی اش هم پر از خیر و برکت خواهد بود.

سخنرانی در دانشگاه رشت

بسم الله الرحمن الرحیم.
اخیرا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اینکه حوزه انقلابی بماند، خیلی تأکید دارند و از اینکه در حوزه، مبادا وجه انقلابی کم رنگ شده یا از دست برود، اظهار نگرانی کردند، چرا که این مسئله برای نظام و کلان جامعه اسلامی خطرناک است.

سخنرانی در جمع علمای اهل سنت و شیعه

بسم الله الرحمن الرحیم
وضعیت فعلی کشور ما بحمدلله از جهت انسجام ملی رضایت بخش است؛ اما وضعیت جهان اسلام به هیچ وجه رضایت-بخش نیست؛ یعنی با نگاه از بیرون، شرایط تاسف باری را در جهان اسلام شاهد هستیم.

سخنرانی در دومین همایش فقه و هنر

بسم الله الرحمن الرحیم. السلام علیکم و رحمه الله و برکاته .
در آغاز تشکر می کنم از همه عزیزان دست اندرکار برگزاری این همایش (فقه و هنر) هستند و جا دارد از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تشکر ویژه کنیم که اسباب دلگرمی ما را فراهم کردند و در جلسه ای که سال گذشته قبل از برگزاری همایش اول خدمت ایشان رسیدیم. در آن رهنمودها ایشان خیلی تشویق کردند و چندبار در همان 20 دقیقه صحبت تأکید کردند که این کار باید با قوت ادامه پیدا بکند. لذا حقیقتا از دوستانی که علیرغم همه محدودیت ها تلاش کردند که این چراغ روشن بماند و راه ادامه پیدا کند تشکر می کنم.

سخنرانی در همایش مجمع عالی حکمت

بسم الله الرحمن الرحیم. السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
مقوله پژوهش و تولید محتوای علمی در حوزه های علمیه معاصر ما دچار یک تغییرات و تحولاتی شده است. این مقوله هم به لحاظ ابعاد گسترش پیدا کرده و هم به لحاظ تأسیس مراکز مختلف پژوهشی به سمت دانش های دیگر و بحث های تطبیقی گشوده شده است. اگر از این جهات بنگیریم، یک دگرگونی و تحولی در حوزه های علمیه ایجاد شده است.

سخنرانی در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم رسید به وضعیت کلان حوزه علمیه از حیث راهبرد حاکم بر آن مروری داشته باشیم و در خصوص سیاست های کلان و راهبرد حاکم بر حوزه های علمیه تفکر و تأملی کنیم.

سخنرانی در یادواره شهدای زاهدان

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام شهید که در آیات و روایات ما آن قدر عظیم است که اولیای الهی به آن غبطه می خوردند و آرزوی شهادت را یک کرامت و لطف خاص الهی می دانستند. با اولین قطره خون شهید که به زمین می رسد همه گناهانش پاک می شود. شهید ناظر به وجه الله می شود. طبق صریح آیه قرآن شهید حیّ مرزوق است، وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتاً بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ‌.

سخنرانی در اجلاس مدیران مدارس حوزه علمیه خراسان

 

بسم الله الرحمن الرحیم
خیر مقدم عرض می کنم خدمت همه عزیزان، مدیران محترم، بزرگواران حاضر در مجلس و از اینکه بنده را لایق دانستند که دقایقی عرایضم را تقدیم کنم، خداوند متعال را شاکرم و از دست اندرکاران این مجلس شریف تشکر می کنم.